Depolama ve Dağıtım

Franca Transit olarak, müşterilerimizin tedarik zinciri boyunca toplam operasyon maliyetlerinin azaltılmasını ve süreçlerinin iyileştirilmesini hedefliyoruz.

Katmadeğerli akılcı hizmetler...

Depolama

France Transit olarak, müşterilerimizin tedarik zinciri boyunca toplam operasyon maliyetlerinin azaltılmasını ve süreçlerinin iyileştirilmesini hedefliyoruz. Merkezi Fransa ve Romanya'da bulunan lojistik merkezlerimizde veya müşterilerimizin kendi depolarında tek müşterili veya paylaşımlı depolama organizasyonu, ihracat yükleme platformu, çapraz yükleme platformu, dağıtım merkezi gibi çeşitli depolama hizmetleri üretiyoruz. Depomuza girişi yapılan ürünleri kalite standartlarına, sıcaklık ve nem koşullarına uygun olarak ( paletli, streçli, kodlanarak vs.) firmaların kendi alanlarındaki tanımlı raf sistemine depolama işlemi yapılarak, sevkiyat aşamasına kadar güvenli koşullarda depolanması sağlanmaktadır.

Katma Değerli Hizmetler

Müşterilerimizin kendi sektörlerinde rekabet avantajı yaratabilmelerini sağlamak üzere, onlara tüm tedarik zinciri süreçleri boyunca katma değer yaratmak, bu sürecin her noktasında daha etkin ve daha verimli olmalarını sağlamaktayız. Kalite kontrol, barkodlama, etiketleme, ürün birleştirme, yeniden paketleme, elleçleme, paketleme, ambalajlama ve benzeri gibi gereken tüm katma değerli hizmetleri müşterimizin ihtiyacına uygun bir şekilde sunuyoruz.

KALİTE KONTROL

Depomuza girişi yapılacak ürünlerde müşteri standartları ve ürün güvenliği açısından kalite kontrole tabi tutularak sonuçlar anında müşterimiz ile paylaşılmak ve müşteri kararı doğrultusunda kabulü yapılan ürünleri standartlarımıza göre tanımlaması yapılarak depomuza alımı sağlanmaktadır.

STOK TAKİP

Kalite kontrolü ve tanımlama işlemleri yapılan ürünlerin firmamızda kullanılan stok takip programları vasıtası ile müşteri talebi doğrultusunda ürünleri ile ilgili olarak miad takibi, raf ömrü, kritik stok seviyesi ve ürün depolama koşulları dikkate alınarak düzenli olarak stok takibi yapılmaktadır.

ENVANTER YÖNETİMİ

Kalite kontrolü yapılan ve depomuzda stoğu tutulan ürünlerin doğruluğunu, izlenebilirliğini sağlamak, ürünlerin depomuza girdiği andan itibaren bütün hareket kayıtlarını (giriş, çıkış, imha, kişi kurum dağıtımları vb.) müşterilerimize stratejik raporlar ile sunmak. Ürünlerin süreç boyunca değişik alanlardaki hareketleri takip edilerek müşteriler tarafından belirlenen ilkeler çerçevesinde olabilecek stok eksikliği veya stok fazlalığı bilgileri online olarak raporlanmaktadır.

MÜŞTERİ TALEP YÖNETİMİ

Müşterilerimize ait depo envanterinde yer alan ürünleri müşteri emir ve talebi doğrultusunda kayıtları tutularak depomuzdan kalite standartları uygulanarak çıkışları sağlanmaktadır. ELLEÇLEME Depomuzda çalışmış olduğumuz firmalara ait stoklarımızda bulunan ürünlerin müşteri talebi doğrultusunda hazırlanarak ( Stoklardan düşme, İstenilen miktarların ayarlanması, Ambalajlama ve güvenli gönderim için kontroller vs.) gönderime uygun hale getirilmesi.

DAĞITIM

Firma talepleri doğrultusunda, firmaların stoklarında bulunan ürünlerini, istedikleri miktar doğrultusunda elleçleme işlemleri yapılarak, belirtmiş oldukları kişi veya kurumlara gönderimlerinin sağlanması ve akabinde takibinin yapılarak firmaya bildiriminin sağlanması.